ERDOĞAN ÖZEGEN

Yönetim Kurulu Başkanı

29 Kasım 1965 yılında Niğde’de doğdu. İktisat fakültesi, kamu yönetimi bölümünden mezun oldu. 22. 25. ve 26. Dönem Niğde Milletvekilliği yaptı. Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, TBMM Divan Üyeliği-Meclis İdare Amiri, Uluslararası Komisyon Başkanlığı, Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanlığı, TBMM Çin Dostluk Grubu Genel Sekreterliği gibi çeşitli siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Tarım Konseyi Üyeliği, TOBB Kurumsal İlişkiler Baş Danışmanlığı, TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, ATO Meclis Üyeliği, TOBEV gibi çeşitli sosyal, kültürel ve yardımlaşma derneklerinin kuruculuğu ve üyeliğini yapmıştır. Halen TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği, GS1 Türkiye Mütevelli Heyeti Kurucusu ve Üyeliği ve TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, Sinan ve Selimiye Eserleri Koruma Vakfı (SİSEV) Kurucu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

ERDAL ERDEM

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

 1971’de Çankırı’da doğan Erdem, Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümü’nden 1993 yılında mezun olmuş, Beykent Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. 1995-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu’nda iş hayatına başlayan ERDEM, 1996-2011 yılları arasında katılım bankacılığı sektöründe Pazarlama Uzman Yardımcılığı, Proje Pazarlama Grup Müdürlüğü, Kredi Servis Müdürlüğü, Kredi İzleme, Hukuk Müşavirliği, Kredi Değerlendirme Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2012-2014 yılları arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Kredi Komitesi Üyelikleri yanı sıra Ziraat Leasing A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ziraat Bankası Moscow Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur. 2014-2017 Yılları arasında Halk Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı, Finansal Yönetim ve Planlama Genel Müdür Yardımcılığı, Vekaleten İnsan Kaynakları ve Kalite Organizasyon Genel Müdür Yardımcılığı’nın yanı sıra Halk Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Halk Bankası Sırbistan Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürütmüştür. 2017-2020 yılları arasında Şekerbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. Kasım 2020- Şubat 2022 tarihleri arasında Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevini sürdürmüştür. 2020 Temmuz tarihinden itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanan ERDEM, aynı zamanda Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanlığı görevini de yürütmektedir. 8 Şubat 2022 tarihi itibariyle Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü olarak atanmıştır.

 

 

ONUR GÖK

Yönetim Kurulu Üyesi

Mesleki kariyerine 2011 yılında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve yapılan yeterlik sınavında başarı göstererek 01.07.2015 tarih ve 29403 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan üçlü Kararname ile Vergi Müfettişliğine atanmıştır. Eylül 2017-Nisan 2018 tarihleri arasında Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nda idari görevde bulunmuştur. Bu süre içerisinde Kurul Başkanlığı bünyesinde Merkezi Rapor Değerlendirme Komisyonu raportörlüğü yapmış ve ayrıca Kurul Başkanlığının “Mevzuat Birimi’nde görev almıştır. Nisan 2018 tarihinde Bakanlık Makamı Oluru ile Vergi Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanmış olup, Mart 2019 tarihine kadar bu görevde bulunmuştur. Vergi Konseyi bünyesinde başta Gelir ve Kurumlar Vergisi Reformu Çalışmaları olmak üzere İstanbul Finans Merkezi Çalışmaları ve vergi reformu çalışmalarına, çalışma grubu üyesi olarak iştirak etmiştir. Nisan 2019- Haziran 2021 tarihinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ocak 2020- Temmuz 2021 tarihleri arasında T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi Genel Sekreteri olarak görev yapmıştır. Aralık 2021 tarihinden itibaren T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Danışmanı, 10 Haziran 2022 tarihinden itibaren de Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

RECEP ALİ ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

01.07.1980 tarihinde İstanbul’da doğan Recep Ali ERDOĞAN, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, ayrıca İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. 2002 yılında KOSGEB İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Müdürlüğünde göreve başlamış, 2007-2010 yılları arasında Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bütçe ve Performans Müdürlüğünde KOBİ Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010-2014 yılları arasında sırasıyla Hukuk İşleri Müdürü ve Hizmet İçi Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2014-2016 yılları arasında KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında ve KOBİ Finansman Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmış olup, 09.06.2017 tarihinden itibaren KOSGEB İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. Ayrıca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Başkanlık görevini yürütmekte olup, Okul Sporları Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

MÜCAHİT DUMAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında Ankara’da doğan Mücahit Duman, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine Türk Patent Enstitüsü’nde başlayan Duman, Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde Finans ve İhale Uzmanlığından sonra 2008 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda göreve başlamış, Hazine Uzman Yardımcılığı ve Hazine uzmanlığından sonra TBMM bünyesinde kurulan Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nda Komisyon Uzmanı olarak geçici süreyle görev almıştır. 2013-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nda Bilgi Yönetimi ve e-Dönüşüm ile İç Kontrol ve Risk Yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak stratejik yönetim, süreç yönetimi, performans yönetimi, risk yönetimi, iş analizi, kurumsal iletişim, bilgi yönetimi ve karar destek sistemleri gibi birçok projenin tasarımı ve proje yöneticiliğini üstlenmiştir. Daha sonra Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde; finansal istikrar, katılım finans ve finansal kapsayıcılık konularından sorumlu Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Daire Başkanlığı görevini yürütmüştür. Halihazırda Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde; sorumlu olduğu konular arasında Hazine destekli kefalet sistemi de yer alan Krediye Erişim ve Finansman Çözümleri Dairesi ile Finansal Piyasalar ve Politikalar Dairesi’nden sorumlu Daire Başkanı olarak görevine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Duman, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

 

CAHİT ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Cahit Erdoğan, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayıp, Rochester Institute of Technology’den İşletme yüksek lisans derecesi almıştır. Erdoğan, iş hayatına Xerox Corporation’da (Rochester, NY) İş Analisti olarak başlamış, 2000 yılında Accenture Türkiye ofisine katılarak yönetim danışmanlığı kariyerine adım atmıştır. Kasım 2009’a kadar çalışmış olduğu Accenture’da sırasıyla Danışman, Yönetici, Kıdemli Yönetici rollerini üstlenmiş, Şubat 2008’de Yönetim Danışmanlığı İş Kolu Ülke Sorumlusu görevine atanmıştır. 2009 yılında Bilişim Teknolojileri Yönetimi Başkanı (CIO) olarak Yapı Kredi’ye katılan Erdoğan, Temmuz 2013-Mayıs 2020 tarihleri arasında Bilişim Teknolojileri ve Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmüş ve Mayıs 2020 – Ağustos 2021 tarihleri arasında Bilişim Teknolojileri, Operasyon ve Analitik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görevini yürütmüş olup Ağustos 2021 tarihi itibarı ile Ticari ve Kobi Bankacılık Yönetimi Genel Müdür yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Erdoğan, ayrıca Temmuz 2013’den bu yana İcra Kurulu Üyesi, Yapı Kredi Teknoloji A.Ş.’de Mayıs 2015-Ağustos 2021 tarihleri arası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, Mart 2020-Eylül 2021 tarihleri arası Yapı Kredi Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ağustos 2021 itibarı ile de Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Leasing ile Yapı Kredi Bank Azerbaycan’da, Ekim 2021 itibarı ile Yapı Kredi Bankası Hollanda’da, Aralık 2021 itibarı ile Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de, Şubat 2022 itibarı ile de Yapı Kredi Finansal Teknolojiler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

 

METİN DEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında Zonguldak İli Merkez Kırat mahallesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu EKİ Karadon Özel İlkokulu’nda, ortaokulu ve liseyi TED Zonguldak Koleji’nde tamamlamıştır. Lefke Avrupa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Zonguldak ilinin ilk modern alışveriş ve yaşam merkezi ile ilk beş yıldızlı otelinin kurulması projelerini hayata geçiren, aile şirketi Demir Grup’ta madencilik, gayrimenkul ve medya alanında iş yaşamını sürdürmektedir. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2009-2015 yılları arasında Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi olarak görev yapmış olup, 2015 yılı şubat ayından itibaren de Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır. Halen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) Yönetim Kurulu Üyesi, Zonguldak/Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Çaycuma OSB Müteşebbis Heyet Üyesi, S. S. Girişim Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı, ZONTİM Zonguldak Ticaret Merkezleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, Zonguldak Maden Makinaları İmalatçıları Derneği (MAKZON) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2016–2023 yılları arasında TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş. Başkan Yardımcılığı, 2009–2019 yılları arasında Zonguldak Belediye Meclis Üyeliği, 2018 – 2020 yılları arasında Zonguldak Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

 

 

ARİF ÇOKÇETİN

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1992 yılında Hazine ve Maliye bakanlığında memur olarak başladı. 1996 yılında Vakıfbank’ta Mali Analist Yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra Mali Analist, Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Birim Müdürü ve Başkan unvanlarıyla görev yaptı. 2020 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bir süre Kredi Tahsis Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Kredi İzleme, Değerlendirme ve Derecelendirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve devam etmektedir. Bunun yanı sıra 2013- 2019 yılları arasında Vakıf Faktoring A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2019 yılından bu yana Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. de Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Ayrıca Vakıfbank Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olan Çokçetin, Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

RAHMİ KULA

Yönetim Kurulu Üyesi

30 Ekim 1981 yılında Balıkesir’de doğan Rahmi Kula, Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun olmuş, UCSB (University of California Santa Barbara)’da Uluslararası Pazarlama Sertifika Programı için 2 yıl Amerika’da bulunmuştur. İş hayatında, 15 yılı aşkın süredir satın alma, satış, yönetim organizasyon gibi birçok alanda görev yapmakla beraber 4 kuşaktır faaliyet gösteren aile şirketi Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir. Üyesi olduğu Balıkesir Genç İş Adamları Derneğinin (BAGİAD) 3 dönem Başkanlığını ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonunun (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yapmıştır. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (BALOSB), Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Balıkesir Üniversitesi Teknokent A.Ş. Yönetim Kurullarında, Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunmaktadır. 2018 Nisan ayında yapılan seçimler neticesinde Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş ve 2022 Kasım ayında tekrar seçilerek Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam etmektedir. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel İdare Kurulu Üyeliği ve TOBB Ticaret Odaları Konseyi Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (Obidev) Mütevelli Heyeti Üyesi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Rahmi Kula evli ve iki kız çocuğu babasıdır.