ERDOĞAN ÖZEGEN

Yönetim Kurulu Başkanı

29 Kasım 1965 yılında Niğde’de doğdu. İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 22. 25. ve 26. Dönem Niğde Milletvekilliği yaptı. Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, TBMM Divan Üyeliği-Meclis İdare Amiri, Uluslararası Komisyon Başkanlığı, Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanlığı, TBMM Çin Dostluk Grubu Genel Sekreterliği ve Birleşmiş Milletler GOÜ’de Ticaretin Kolaylaştırılması Komisyon Üyeliği gibi çeşitli siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Tarım Konseyi Üyeliği, TOBB Kurumsal İlişkiler Baş Danışmanlığı, TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, ATO 23. Dönem 56. Komite Meclis Üyeliği, TOBEV gibi çeşitli sosyal, kültürel ve yardımlaşma derneklerinin kuruculuğu ve üyeliğini yapmıştır. Halen TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği, GS1 Türkiye Mütevelli Heyeti Kurucusu ve Üyeliği ve TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, TOBB Delegeliği, Sinan ve Selimiye Eserleri Koruma Vakfı (SİSEV) Kurucu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, 29. Dönem ATO 42. Komite Meclis Üyeliği görevlerine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

ÇETİN ALİ DÖNMEZ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Dr. Çetin Ali Dönmez, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Pertevniyal Lisesi mezunudur. 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimini tamamlayan Dönmez, 1992 yılında aynı üniversitenin İşletme bölümünden yüksek lisans derecesi, 2006 yılında ise doktora derecesi aldı. İş hayatına 1990 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Hisse Senetleri Piyasası Müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak başladı. Hisse senedi alım satım işlemlerinin elektronik sisteme geçiş aşamasında tüm süreçlerde aktif olarak çalıştı. Borsa İstanbul teknolojik dönüşüm projesi başta olmak üzere birçok projede iş analistliği, sistem tasarımcılığı, ekip yöneticiliği yaptı. Borsa’daki görevine piyasa danışmanlığı için kısa bir süre ara verdikten sonra Takasbank’ta yeni bir piyasanın kuruluş çalışmalarında analist ekip yöneticiliği yaptı. Takasbank’taki görevinin ardından tekrar Borsa’ya döndü. Çetin Ali Dönmez 2001 yılında Türkiye tarihinde ilk defa vadeli işlem ve opsiyon piyasasının açıldığı dönemde teknoloji projesi ekip lideri ve aynı zamanda piyasa operasyonlarından sorumlu müdür olarak görev yaptı. Teknik çalışmalar dışında piyasa düzenlemeleri ve piyasa profesyonellerinin eğitimi konularında aktif görev alan Çetin Ali Dönmez türev piyasalar yöneticiliğinin ardından İMKB Risk Yönetim Müdürlüğünün kuruluşunda görev aldı, risk yönetim müdürü olarak 2006-2008 yılları arasında görev yaptı. Dönmez, 2008 yılının Nisan ayında Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nda genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı ve 2012 yılının Kasım ayına kadar görevini sürdürdü. Para ve sermaye piyasaları enstrümanlarını konu alan çeşitli makaleleri yayınlanmış, ayrıca muhtelif üniversitelerde ders ve seminerler vermiştir. Çetin Ali Dönmez, 2013-2016 yılları arasında Borsa İstanbul’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Borsa İstanbul’daki görevinin ardından bir süre yönetim danışmanlığı yapan Dönmez, Nisan 2017- Temmuz 2018 tarihleri arasında İbn Haldun Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 31.7.2018 tarihli ve 30495 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanan Dönmez, evli ve iki kız çocuk babasıdır. 22 Haziran 2023 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı olarak atandı. Araştırma ve ilgi alanları; Sermaye piyasaları, türev piyasalar, kurumsal finans, alternatif finansal enstrümanlar, risk yönetimi, Teknolojik yenilikler, Ar-Ge faaliyetleri ve bunların firmalar ve ülkelerin finansal performansına etkileri, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi iş analizi, sistem tasarımı, şirket değerleme, davranışsal finans, mal piyasaları, yapılandırılmış ürünler.

 

 

HASAN BASRİ KURT

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

20 Nisan 1978'de Samsun'da doğdu. Siyaset Bilimci; Uluslararası İlişkiler alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahiptir. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde farklı kademelerde yönetici olarak çalıştı. İBB iştiraki olan Sağlık A.Ş. bünyesinde sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Sosyal Hizmetler Projeleri Müdürü ve Proje Koordinasyon Müdürü olarak görev aldı. Bu süreçte Evde Bakım, Kadın Sağlığı ve Engelliler başlıklarında çeşitli projeler yönetti. İhtiyaç sahiplerinin doğrudan marketlerden alışveriş yapmasını sağlayan Sosyal Yardım Kuponu projesine liderlik etti. Bilişim, gıda ve inşaat alanlarında serbest girişimci olarak değişik şirketlerde kurucu ortaklık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 25. ve 26. Dönem, Ak Parti Samsun Milletvekili olarak görev yaptı. TBMM’de Dışişleri Komisyonu Katip Üyeliğinin yanı sıra Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Milletvekilliği sürecinde, özellikle, Balıkçılık ve Medikal sektörlerine yönelik çalışmalarda bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü iken KOSGEB Başkanlığı'na atandı. 14 Mayıs 2024 itibariyle Kredi Garanti Fonu Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. İngilizce bilen Kurt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

SERDAR ÜLKER

Yönetim Kurulu Üyesi

1974 yılında doğan Serdar Ülker, ortaokul ve liseyi Çorum Anadolu Lisesi’nde, üniversiteyi ise Ankara Hukuk Fakültesi’nde okudu. 2006-2008 yılları arasında ABD Carnegie Mellon Üniversitesi Heinz Koleji’nde Kamu Yönetimi üzerine yüksek lisansını yapan Ülker, 1996 yılında Çorum Barosu’nda stajyer avukat olarak görev yaptı. 1998 yılında Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü’nde Gümrük Uzman Yardımcısı olarak görev yapan Ülker daha sonra Adalet Bakanlığı’nda hâkim ve savcı adayı olarak iş hayatına devam etti. 2000 yılında Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak göreve başladıktan sonra 2009 yılında aynı birime daire başkanı olarak atandı. 2011 ile 2012 yıllarında Hazine Müsteşarlığı Devlet Destekleri Genel Müdürlüğü’nde daire başkanı olarak görevine devam ederken 2012 yılında Türkiye Cumhuriyeti Ottava Büyükelçiliği Ekonomi Müşavirliği’ne atanarak bu görevine de 2016 yılına dek devam etti. 2016 yılında önceki görevine dönen Ülker, 2020 yılından 2023 yılına kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nde Hazine ve Maliye Uzmanı olarak görev yaptı. 2024 yılında aynı Bakanlıkta Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak atanan Ülker halen görevine devam etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilen Serdar Ülker, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

NURİ ATEŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında doğan Nuri Ateş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden lisans derecesi, University of Illinois’den finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 1997 yılında Hazine Kontrolörleri Kurulunda iş hayatına başlamış ve Hazine Kontrolörü, Hazine Başkontrolörü unvanlarıyla verilen denetim görevlerini ifa etmiştir. 2007-2010 yılları arasında Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2011 yılından 2015 yılına kadar KKTC Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyetinde denetim, sosyal güvenlik, enerji ve sağlık alanlarından sorumlu Uzman Müşavir olarak görev yürütmüştür. Temmuz 2015’ten bu yana Hazine Kontrolörleri Kurulunda Hazine Başkontrolörü olarak görevini yürütmekte ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

CAHİT ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Cahit Erdoğan, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayıp, Rochester Institute of Technology’den İşletme yüksek lisans derecesi almıştır. Erdoğan, iş hayatına Xerox Corporation’da (Rochester, NY) İş Analisti olarak başlamış, 2000 yılında Accenture Türkiye ofisine katılarak yönetim danışmanlığı kariyerine adım atmıştır. Kasım 2009’a kadar çalışmış olduğu Accenture’da sırasıyla Danışman, Yönetici, Kıdemli Yönetici rollerini üstlenmiş, Şubat 2008’de Yönetim Danışmanlığı İş Kolu Ülke Sorumlusu görevine atanmıştır. 2009 yılında Bilişim Teknolojileri Yönetimi Başkanı (CIO) olarak Yapı Kredi’ye katılan Erdoğan, Temmuz 2013-Mayıs 2020 tarihleri arasında Bilişim Teknolojileri ve Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmüş ve Mayıs 2020 – Ağustos 2021 tarihleri arasında Bilişim Teknolojileri, Operasyon ve Analitik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görevini yürütmüş olup Ağustos 2021 tarihi itibarı ile Ticari ve Kobi Bankacılık Yönetimi Genel Müdür yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Erdoğan, ayrıca Temmuz 2013’den bu yana İcra Kurulu Üyesi, Yapı Kredi Teknoloji A.Ş.’de Mayıs 2015-Ağustos 2021 tarihleri arası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, Mart 2020-Eylül 2021 tarihleri arası Yapı Kredi Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ağustos 2021 itibarı ile de Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Leasing ile Yapı Kredi Bank Azerbaycan’da, Ekim 2021 itibarı ile Yapı Kredi Bankası Hollanda’da, Aralık 2021 itibarı ile Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de, Şubat 2022 itibarı ile de Yapı Kredi Finansal Teknolojiler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

 

METİN DEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında Zonguldak İli Merkez Kırat mahallesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu EKİ Karadon Özel İlkokulu’nda, ortaokulu ve liseyi TED Zonguldak Koleji’nde tamamlamıştır. Lefke Avrupa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. Zonguldak ilinin ilk modern alışveriş ve yaşam merkezi ile ilk beş yıldızlı otelinin kurulması projelerini hayata geçiren, aile şirketi Demir Grup’ta madencilik, gayrimenkul ve medya alanında iş yaşamını sürdürmektedir. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda 2009-2015 yılları arasında Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi olarak görev yapmış olup, 2015 yılı şubat ayından itibaren de Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır. Halen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) Yönetim Kurulu Üyesi, Zonguldak/Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Çaycuma OSB Müteşebbis Heyet Üyesi, S. S. Girişim Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı, ZONTİM Zonguldak Ticaret Merkezleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, Zonguldak Maden Makinaları İmalatçıları Derneği (MAKZON) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2016–2023 yılları arasında TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş. Başkan Yardımcılığı, 2009–2019 yılları arasında Zonguldak Belediye Meclis Üyeliği, 2018 – 2020 yılları arasında Zonguldak Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. İyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

 

 

ARİF ÇOKÇETİN

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1992 yılında Hazine ve Maliye bakanlığında memur olarak başladı. 1996 yılında Vakıfbank’ta Mali Analist Yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra Mali Analist, Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Birim Müdürü ve Başkan unvanlarıyla görev yaptı. 2020 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bir süre Kredi Tahsis Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Kredi İzleme, Değerlendirme ve Derecelendirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve devam etmektedir. Bunun yanı sıra 2013- 2019 yılları arasında Vakıf Faktoring A.Ş. de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2019 yılından bu yana Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. de Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Ayrıca Vakıfbank Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olan Çokçetin, Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

RAHMİ KULA

Yönetim Kurulu Üyesi

30 Ekim 1981 yılında Balıkesir’de doğan Rahmi Kula, Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun olmuş, UCSB (University of California Santa Barbara)’da Uluslararası Pazarlama Sertifika Programı için 2 yıl Amerika’da bulunmuştur. İş hayatında, 15 yılı aşkın süredir satın alma, satış, yönetim organizasyon gibi birçok alanda görev yapmakla beraber 4 kuşaktır faaliyet gösteren aile şirketi Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir. Üyesi olduğu Balıkesir Genç İş Adamları Derneğinin (BAGİAD) 3 dönem Başkanlığını ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonunun (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yapmıştır. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (BALOSB), Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Balıkesir Üniversitesi Teknokent A.Ş. Yönetim Kurullarında, Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulunmaktadır. 2018 Nisan ayında yapılan seçimler neticesinde Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş ve 2022 Kasım ayında tekrar seçilerek Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam etmektedir. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel İdare Kurulu Üyeliği ve TOBB Ticaret Odaları Konseyi Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (Obidev) Mütevelli Heyeti Üyesi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Rahmi Kula evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 

 

A. SERDAR İBRAHİMCİOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

Girişimcilik, teknoloji ve inovasyon alanlarındaki kariyerinde ve bulunduğu görevlerde yenilikçi bakış açısıyla yürüttüğü projelerle Türkiye’nin teknoloji ekosistemine büyük katkı sunan Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında imalat sektöründe girişimi oldu. Mezun olmasının ardından inşaat sektöründe çalışmaya başlayan İbrahimcioğlu; endüstriyel tesis, sanat yapıları ve konut projelerinde yöneticilik yaptı. 2012 yılında teknoloji girişimcisi olarak KOSGEB ve MÜSİAD destekli kuluçka merkezinde yer aldı. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Bölümü’nde “Sürdürülebilir Yapılarda Gayrimenkul Değerleme” konulu çalışma yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta Teknik Müdür ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan İbrahimcioğlu, 2019 yılında “Bilişim Sektöründe Teknolojinin Planlanması” tezi ile ikinci yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde “Kriz Ortamlarında Teknoloji Odaklı Sanayinin Dayanıklılık (Resilience) Kapasitesinin Araştırılması” adlı doktora çalışmasına halen devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti ve Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyesi olan İbrahimcioğlu, 2020 yılında Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, 2022 yılında ise 4. Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kurulmasında ve komite süreçlerinde görev aldı. Brüksel Merkezli İnovasyon ve Teknoloji Derneği Başkanlığı’nı yapan Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Türk teknoloji girişimcilerinin uluslararası projelerde daha fazla yer alabilmesi için lobi faaliyetleri gerçekleştiriyor. İbrahimcioğlu, yönetim kurulu başkanlığı’nı yaptığı Dijital Oyun ve Animasyon Geliştirme A.Ş. ile Türk oyun geliştirme ekosistemine katkı sunarak ülkemizin ve özellikle gençlerin küresel dijital ekonomiden daha fazla yararlanması için çalışmalar yürütüyor. Ayrıca Milli Teknoloji Hamlesi, sürdürülebilirlik, sanayinin dijital dönüşümü ve yatırım fonları kapsamında üniversitelerde, ulusal ve uluslararası etkinliklerde anahtar konuşmacı olarak yer alıyor. Yaklaşık 5 yıl Bilişim Vadisi Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 Ekim 2023 tarihli kararı ile KOSGEB Başkanı olarak atanmıştır. İyi derecede İngilizce bilen İbrahimcioğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.