ERDOĞAN ÖZEGEN

Yönetim Kurulu Başkanı

29 Kasım 1965 yılında Niğde’de doğdu.

İktisat fakültesi, kamu yönetimi bölümünden mezun oldu.

22., 25. ve 26. Dönem Niğde Milletvekilliği yaptı.  Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Grup Yönetim Kurulu Üyeliği,  TBMM Divan Üyeliği-Meclis İdare Amiri, Uluslararası Komisyon Başkanlığı, Akdeniz Parlementer Asemblesi Türk Grubu Başkanlığı,  TBMM Çin Dostluk Grubu Genel Sekreterliği gibi çeşitli siyasi çalışmalarda bulunmuştur.

Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Tarım Konseyi Üyeliği, TOBB Kurumsal İlişkiler Baş Danışmanlığı,  TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, ATO Meclis Üyeliği,  TOBEV  gibi çeşitli sosyal, kültürel ve yardımlaşma derneklerinin kuruculuğu ve üyeliğini yapmıştır.

Halen  TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliği, GS1 Türkiye Mütevelli Heyeti Kurucusu ve Üyeliği ve TOBB Strateji Yüksek Kurulu Üyeliği, Sinan ve Selimiye Eserleri Koruma Vakfı (SİSEV) Kurucu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Akıllı Binalar Tesis Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

HASAN BASRİ KURT

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

20 Nisan 1978'de Samsun'da doğdu.

Siyaset Bilimci; Uluslararası İlişkiler alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahiptir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde farklı kademelerde yönetici olarak çalıştı.İBB iştiraki olan Sağlık A.Ş. bünyesinde sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Sosyal Hizmetler Projeleri Müdürü ve Proje Koordinasyon Müdürü olarak görev aldı.

Bu süreçte Evde Bakım, Kadın Sağlığı ve Engelliler başlıklarında çeşitli projeler yönetti.

İhtiyaç sahiplerinin doğrudan marketlerden alışveriş yapmasını sağlayan Sosyal Yardım Kuponu projesine liderlik etti.

Bilişim, gıda ve inşaat alanlarında serbest girişimci olarak değişik şirketlerde kurucu ortaklık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 25. ve 26. Dönem, Ak Parti Samsun Milletvekili olarak görev yaptı.

TBMM’de Dışişleri Komisyonu Katip Üyeliğinin yanı sıra Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Milletvekilliği sürecinde, özellikle, Balıkçılık ve Medikal sektörlerine yönelik çalışmalarda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü iken KOSGEB Başkanlığı'na atandı.

İngilizce bilen Kurt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

MAHMUT MÜCAHİT FINDIKLI

Yönetim Kurulu Üyesi

 M. Mücahit Fındıklı, 15 Ağustos 1957 tarihinde Malatya'da doğdu. Baba adı Hasan Tahsin, anne adı Kamuran'dır.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden elektrik mühendisi olarak mezun olmuştur. Uzun yıllar müteahhitlik yapmıştır.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üyeliğinde bulunmuştur. TOBB'a bağlı UMAT TÜRK A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.'yi kurmuş ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

23. ve 24. Dönemde AK Parti Malatya Milletvekili seçilmiştir. 24. Dönemde TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2015 yılından bu yana AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

HAKAN ERTÜRK

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğdu, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2006-2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois MBA (Finans) programını başarıyla tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme doktora programını 2018 yılında girişim sermayesi alanında verdiği doktora teziyle başarıyla tamamladı.

İş hayatına 2000 yılı Eylül ayında TCMB’de başladı, kısa süre sonra 2000 yılı Aralık ayında Stajyer Hazine Kontrolörlüğü sınavını kazanarak Hazine Müsteşarlığına geçiş yaptı. 2000-2006 yılları arasında Stajyer - Hazine Kontrolörü, 2009 – 2011 yılları arasında İç Denetçi olarak görev yaptı. 2011 yılında Hazine Müsteşarlığı Finansal Araçlar ve Piyasalar Geliştirme Daire Başkanlığına getirildi. 2016 yılında Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü görevine vekâleten atandı. Genel Müdürlükteki görevi süresinde finansmana erişim konusunda birçok yeni finansal aracın ülkemize kazandırılmasında önemli görevler üstlendi. Bireysel katılım sermayesi sisteminin (melek yatırımcılık), girişim sermayesi fonlarının desteklenmesine yönelik fon programlarının (Girişim Sermayesi ve Fonların Fonu), Hazine destekli kredi kefaletinde Portföy Garanti Sistemi’nin, Teminatlı İşlemler ve Merkezi Sicil Sistemi’nin ve Türkiye Yatırım ve Kalkınma Bankası bünyesinde Türkiye Kalkınma Fonu’nun yasal altyapısının oluşturulmasını fiilen yürüttü ve bu programların temel çerçevesinin oluşturulmasını sağladı. Genel Müdürlüğün uhdesinde bulunan görevler kapsamında Kambiyo rejimi düzenlemelerinin yapılması ve bunların yürütülmesini ve finansal istikrar komitesinin çalışmalarını yürüttü. Görevi süresince finansal piyasalarla ilgili birçok düzenlemeye aktif olarak katkı sağladı. 2019-2021 yılları arasında Avrupa Birliği Programlarının yürütülmesinden sorumlu Merkezi Finans ve İhale Biriminin Başkanlığını yürüttü. Görevi süresince AB Programlarının etkin şekilde yürütülmesine ve yeni iş modellerinin oluşturulmasına ilişkin birçok proje ve çalışmanın hayata geçmesini sağladı. 2021 Ağustos ayından itibaren vekaleten atandığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü görevini halen sürdürmektedir.

Hakan Ertürk, evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

RECEP ALİ ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

01.07.1980 tarihinde İstanbul’da doğan Recep Ali ERDOĞAN, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, ayrıca İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

2002 yılında KOSGEB İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Müdürlüğünde göreve başlamış, 2007-2010 yılları arasında Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bütçe ve Performans Müdürlüğünde KOBİ Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010-2014 yılları arasında sırasıyla Hukuk İşleri Müdürü ve Hizmet İçi Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

2014-2016 yılları arasında KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında ve KOBİ Finansman Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmış olup, 09.06.2017 tarihinden itibaren KOSGEB İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Ayrıca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Başkanlık görevini yürütmekte olup, Okul Sporları Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ÖMER SERDAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1963 yılında Elazığ/Palu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Meslek hayatına 1991 yılında avukat olarak başladı. Baro Genel Sekreterliği ve Barolar Birliği Delegeliği yaptı.

Siyaset yaşamında Refah Partisi İl Başkanlığı ve Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Siyasi faaliyetlerinin yanında, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar ve sanat edebiyat dergilerinde yazılar yayınladı.

1 Kasım 2016 genel seçimlerinde 26. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili seçildi. Birinci Yasama Dönemi’nde TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği ile TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Üyeliği yaptı. 26.  Dönem İkinci Yasama Yılı’nda ise TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı seçildi.

 

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı döneminde yapılan faaliyetler:

“28 Şubat Süreci’nde Gerçekleşen Hak İhlalleri ve Mağduriyetlerin İncelenmesi Alt Komisyonu” kurulması. Söz konusu alt komisyon bünyesinde, 28 Şubat post-modern darbesinden olumsuz etkilenen ve çeşitli hak kayıplarına uğrayan vatandaşlarımızın hak taleplerinin incelenmesi ve raporlanması

“Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu” kurulması. Söz konusu alt komisyon bünyesinde, yabancı ülkelerde İslamofobi’yi araştırmak amacıyla incelemeler yapılması ve raporlanması’’

‘’Mülteci Sorunlarının araştırılıp incelenmesi bağlamında Göç ve Uyum Komisyonunun kurulması ve raporlanması’’

Halen, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ömer Serdar, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

MÜCAHİT DUMAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1983 yılında Ankara’da doğan Mücahit Duman, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine Türk Patent Enstitüsü’nde başlayan Duman, Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde Finans ve İhale Uzmanlığından sonra 2008 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda göreve başlamış, Hazine Uzman Yardımcılığı ve Hazine Uzmanlığı’ndan sonra TBMM bünyesinde kurulan Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nda Komisyon Uzmanı olarak geçici süreyle görev almıştır.

2013-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nda Bilgi Yönetimi ve e-Dönüşüm ile İç Kontrol ve Risk Yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak stratejik yönetim, süreç yönetimi, performans yönetimi, risk yönetimi, iş analizi, kurumsal iletişim, bilgi yönetimi ve karar destek sistemleri gibi birçok projenin tasarımı ve proje yöneticiliğini üstlenmiştir.

Daha sonra Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde; finansal istikrar, katılım finans ve finansal kapsayıcılık konularından sorumlu Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Daire Başkanlığı görevini yürütmüştür. Halihazırda Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nde; sorumlu olduğu konular arasında Hazine destekli kefalet sistemi de yer alan Krediye Erişim ve Finansman Çözümleri Dairesi ile Finansal Piyasalar ve Politikalar Dairesi’nden sorumlu Daire Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Duman, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

NECDET KARADENİZ

Yönetim Kurulu Üyesi

 1959 yılında Iğdır’da doğan Necdet Karadeniz, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya – Metalurji Mühendisliği Fakültesini bitirdi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Bankacılık kariyerine 1988 yılında T. Emlak Bankası AŞ’de başladı,1992-2001 yılları arasında Alternatifbank’da krediler bölümünde çalıştı ve Kredi Yönetimi Müdürü olarak görev yaptı. 2002-2006 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası AŞ’de Kredi Tahsis Müdürü, 2006-2007 yıllarında Ak Finans Kiralama A.Ş. ve FFK Fon Finansal Kiralama A.Ş.' de Kredi Tahsis ve İzleme Müdürü olarak çalışma hayatina devam etti. 2007-2012 yıllları arasında Ziraat Bankası’nda Ticari Krediler Daire Başkanı ve Ticari Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2012 yılından itibaren Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ (Eximbank)’de Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

ŞÜKRÜ TUĞBAY KUMOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

 Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Şükrü Tuğbay Kumoğlu, bankacılık kariyerine 1999 yılında Garanti Bankası’nda başladı. Bankanın şube, bölge ve genel müdürlük organizasyonlarında farklı görevler üstlenen Kumoğlu, 2006 yılında Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’de (TEB) Bölge Direktörlüğü görevini üstlendi. Bir yıl sürdürdüğü Bölge Direktörlüğü görevinin ardından 2007 yılında yine aynı bankanın Perakende Bankacılık Satış Direktörlüğü pozisyonuna atandı. Satış Direktörlüğü görevine ilave olarak, 2013-2018 yılları arasında TEB Sha Kosova’da perakende bankacılık faaliyetlerinin yaygınlaşmasından sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Kumoğlu, son olarak TEB Perakende Bankacılık Satış ve Çağrı Merkezi Grup Direktörü olarak görev yaptı.
Şükrü Tuğbay Kumoğlu, Aralık 2019’da Şekerbank Perakende ve Tarım Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış olup, Temmuz 2020’den bu yana Kobi Bankacılığının da sorumluluğunu üstlenmiştir. Kumoğlu aynı zamanda Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.