FAİK YAVUZ

Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğan Faik Yavuz, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. Halen Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üye, ICC Başkan Yardımcısı, TEPAV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB ETÜ- Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

 

CEVAHİR UZKURT

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1973 yılında  Niğde’de doğan Cevahir Uzkurt, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nden mezun olup 1997 yılında ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Siyaset Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim  Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1996-2000 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Uzkurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2000-2003 yılları arasında Araştırma Görevlisi, 2009-2011 yılları arasında Doç. Dr. ünvanı ile görev yapmıştır. 2011-2012 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Doç. Dr. ünvanı ile görev yapan Uzkurt, 2015-2016 yılları arasında ise Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde Prof. Dr. ünvanını almıştır.

Uzkurt, 2012-2015 yılları arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü, 2015 yılından itibaren ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Uzkurt, 2013 yılından bu yana Türk Patent Enstitüsü Kurul üyeliği, 2014 yılından bu yana TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyeliği, 2015 yılından bu yana Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu Üyeliği yapmakta olup ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi ve kitapları yayımlanmıştır.

 

İSMET GERGERLİ

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1969 yılında Adıyaman, Kahta’da doğdu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı. Bankacılığa Pamukbank’ta başladı. Kurumsal şubelerde pazarlama ve kredi bölümlerinde görevler aldı. Girişimci Krediler Bölüm Müdürlüğü yaptı. 2005-2011 yılları arasında Halkbankası’nda Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı, Esnaf ve Küçük İşletmeler Bankacılığı Daire Başkanlığı, KOBİ Pazarlama Daire Başkanlığı, Eğitim Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011-2015 döneminde ise Halkbankası Ankara 3. Bölge Koordinatörlüğü ve İstanbul 1. Bölge Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. 2008-2011 döneminde Kredi Garanti Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

 

GÜRSEL BARAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1960 yılında Siirt’te doğmuştur. 1981 yılında kurduğu Dost Boya ile inşaat ve boya malzemeleri sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. Timkoder-Tesisat İnsaat Sanayi Malzemecileri Derneği ve Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfında aktif üyedir. 2004 Yerel Seçimlerinde Altındağ Meclis üyeliğine seçilmiş ve 2 dönem görev yapmıştır. 1999 yılında ATO’da meclis üyeliğine seçilerek 4 dönemdir görevini başarıyla sürdürmektedir. Ankara Ticaret Odasında; sırasıyla Meclis Üyeliği, Komite Üyeliği, Özel İhtisas Komisyonu Üyeliği, Fiyat Tahmin Komisyonu Üyeliği, Hesapları İnceleme Komisyon Üyeliği, Hesapları İnceleme Komisyon Üyeliği, Yerel Yönetimler Özel İhtisas Komisyon Üyeliği, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Özel İhtisas Komisyon Üyeliği, Gayrimenkul Özel İhtisas Komisyon Üyeliği ve Aralık 2016’dan itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

ÖZER MATLI

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında Karacabey/Bursa’da doğan Özer Matlı, ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından Matlı Grubu ile Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

 

 

HAYRETTİN DEMİRCAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 Bursa doğumlu Hayrettin Demircan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1994-1996 yılları arasında ABD’de bulunan West Coast University’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1987 yılında İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi’nde uzman olarak başladığı kariyerine 1989-1992 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatı’ndan devam etti. 1992 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda sırasıyla uzman, OECD Daimi Temsilciliği’nde Hazine Müsteşarlığı’nı temsilen Ekonomi Müşaviri, AB OECD Daire Başkanı, Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve Ağustos 2016’dan itibaren Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Haziran 2008 ile Haziran 2009 yılları arasında Hazine’den Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Demircan evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

MEHMET ALPER BATUR

Yönetim Kurulu Üyesi

2003 yılında Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünü birincilikle bitirdi. Mesleki kariyerine T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nda Uzman Yardımcısı olarak başladı. Hazine Uzmanlık tezini "Bölgesel Finansal Düzenlemelerin (Asya Para Fonu) Uluslararası Finansal Mimarideki Yeri" üzerine yazdı. 2012 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Haas İşletme Okulu'nda işletme yüksek lisansını başarıyla tamamladı. Dört yılı aşkın bir süre Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Dairesi Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 2016 yılı Kasım ayından itibaren kariyerine Genel Müdür Yardımcısı V. olarak devam etmektedir. Aynı zamanda, Finansal İstikrar Komitesi ve Faizsiz Finans Koordinasyon Kurulu sekretaryalarında görev almaktadır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans alanında doktora çalışmasını sürdürmektedir.

 

 

 

MURAT KULAKSIZ

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan KULAKSIZ, 1996 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İngilizce İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1998 yılında ToprakBank A.Ş. Teftiş Kurulu’nda başlamış, 2003-2004 yılları arasında DenizBank A.Ş. Çağlayan, Ayazağa, Maslak Ticari Merkez ve İstanbul Kamu Finansmanı Şube’lerinde görev almıştır. 2007 yılında Ayazağa Şubesi’nde Şube Müdürü olarak atanmış ve sonrasında Maslak Ticari Merkez ve İstanbul Kamu Finansmanı Şube’sinde Şube Müdürü olarak görev almıştır. 2012-2016 yılları arasında Avrupa-2 Bölge Müdürü olarak görevini yürütmüştür. Şubat 2016’da KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan KULAKSIZ evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

 

MURAT BİLGİÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında Ankara’da doğan Murat Bilgiç, 1990 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olup The Unıvesty of Bırmıngham’ da Para- Bankacılık - Finans konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. 1990 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sayın Bilgiç, 1999 yılında Kurumsal Krediler Tahsis Bölümünde Müdür Yardımcılığına; 2002 yılında aynı Bölümde Bölge Müdürlüğü’ne ve 2008 yılında yine aynı Bölümde Bölüm Müdürlüğüne atanmıştır. 25 Mart 2016 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.