FAİK YAVUZ

Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğan Faik Yavuz, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. Halen Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üye, ICC Başkan Yardımcısı, TEPAV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB ETÜ- Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

 

CEVAHİR UZKURT

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1973 yılında  Niğde’de doğan Cevahir Uzkurt, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nden mezun olup 1997 yılında ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Siyaset Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim  Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1996-2000 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Uzkurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2000-2003 yılları arasında Araştırma Görevlisi, 2009-2011 yılları arasında Doç. Dr. ünvanı ile görev yapmıştır. 2011-2012 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Doç. Dr. ünvanı ile görev yapan Uzkurt, 2015-2016 yılları arasında ise Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde Prof. Dr. ünvanını almıştır.

31 Ocak 2012’de bürokraside göreve başlayan UZKURT, sırasıyla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü (2012-2015), aynı bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı (2015-2018) olarak görev almıştır. Ayrıca TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliği (2014-2018), TPE Danışma Kurulu üyeliği (2013-2018) ve Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu (2015-2017) üyeliği yapmıştır.

Uzkurt, 7 Haziran 2017 tarihinden itibaren KOSGEB Başkanlığı, 2017 yılından bu yana Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmakta olup ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi ve kitapları yayımlanmıştır.

 

 

İSMET GERGERLİ

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Bankacılığa Pamukbank’ta başladı. Kurumsal şubelerde pazarlama ve kredi bölümlerinde görevler aldı. Girişimci Krediler Bölüm Müdürlüğü yaptı. 2005-2011 yılları arasında Halkbankası’nda Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı, Esnaf ve Küçük İşletmeler Bankacılığı Daire Başkanlığı, KOBİ Pazarlama Daire Başkanlığı, Eğitim Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011-2015 döneminde ise Halkbankası Ankara 3. Bölge Koordinatörlüğü ve İstanbul 1. Bölge Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. 2008-2011 döneminde Kredi Garanti Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

 

MUSTAFA DERYAL

Yönetim Kurulu Üyesi

1956 Burdur-Bucak doğumlu olan Mustafa Deryal ilk ve orta öğrenimini Bucak’ta tamamladıktan sonra 1986 yılında üniversiteden mezun olmuştur. 1987 yılında inşaat boyaları toptancılığına başlayan Deryal, Kardelen Boya ve Kimya Sanayi firmasıyla 1996’dan inşaat ve sanayi boyaları imalatı yapmaktadır.
Milli Prodüktivite Merkezi’nin (MPM) 43. Genel Kurulu’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, 44. 45. ve 46.  Genel Kurul’da ise Başkan Vekilliği’ne seçilmiş olup son olarak MPM Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayrıca Ankara Ticaret Odası (ATO) Boya ve Kimya Komitesi’nde beş dönemdir sektör temsilcisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu süreçte meclis üyeliği ile beraber ATO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. 2018 yılında yapılan ATO seçimlerinde de ATO Meclis Başkanı olarak seçilmiş olup halen bu görevine devam etmektedir.

 

 

FARUK KULA

Yönetim Kurulu Üyesi

15 Aralık 1953 Tarihinde Balıkesir’de doğan Faruk Kula, Özel İzmir Ege Türk Koleji’ni bitirdikten sonra iş hayatına atılmış ve halen Kula Yağ Emek Yem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir. 1992 yılından itibaren Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olan Faruk Kula, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Balıkesir Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı, Balıkesir Yüksek Öğretim Vakfı Başkanı, Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Denetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlenmiş olup bir dönem de Balıkesirspor Kulübü Asbaşkanlığı görevinde bulunmuştur. Faruk Kula evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

RECEP ALİ ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

01.07.1980 tarihinde İstanbul’da doğan Recep Ali ERDOĞAN, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, ayrıca İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

2002 yılında KOSGEB İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Müdürlüğünde göreve başlamış, 2007-2010 yılları arasında Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bütçe ve Performans Müdürlüğünde KOBİ Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010-2014 yılları arasında sırasıyla Hukuk İşleri Müdürü ve Hizmet İçi Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

2014-2016 yılları arasında KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında ve KOBİ Finansman Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmış olup, 09.06.2017 tarihinden itibaren KOSGEB İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Ayrıca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Başkanlık görevini yürütmekte olup, Okul Sporları Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

MEHMET ALPER BATUR

Yönetim Kurulu Üyesi

2003 yılında Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünü birincilikle bitirdi. Mesleki kariyerine T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Uzman Yardımcısı olarak başladı. Hazine Uzmanlık tezini "Bölgesel Finansal Düzenlemelerin (Asya Para Fonu) Uluslararası Finansal Mimarideki Yeri" üzerine yazdı. 2012 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Haas İşletme Okulu'nda işletme yüksek lisansını başarıyla tamamladı. Dört yılı aşkın bir süre Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Dairesi Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 2016 yılı Kasım ayından itibaren kariyerine Genel Müdür Yardımcısı V. olarak devam etmektedir. Aynı zamanda, Finansal İstikrar Komitesi ve Faizsiz Finans Koordinasyon Kurulu sekretaryalarında görev almaktadır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans alanında doktora çalışmasını sürdürmektedir.

 

 

MİKAİL HIDIR

Yönetim Kurulu Üyesi

1979 yılında Kepsut/Balıkesir’de doğan Mikail HIDIR, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve bir süre avukatlık yapmıştır. 2003 yılında Vakıfbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlamış, Müfettişlik görevinin ardından sırasıyla Takip Ekipleri Müdürlüğü, Uyum ve Mevzuat İzleme Müdürlüğü, Kredi İzleme ve Takip Başkanlığı ve İç Kontrol Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Güneş Sigorta A.Ş.’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve Vakifbank International AG-Viyana’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Danışman olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

MURAT BİLGİÇ

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında Ankara’da doğan Murat Bilgiç, 1990 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olup The Unıvesty of Bırmıngham’ da Para- Bankacılık - Finans konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. 1990 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sayın Bilgiç, 1999 yılında Kurumsal Krediler Tahsis Bölümünde Müdür Yardımcılığına; 2002 yılında aynı Bölümde Bölge Müdürlüğü’ne ve 2008 yılında yine aynı Bölümde Bölüm Müdürlüğüne atanmıştır. 25 Mart 2016 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

 

 

 

NERMİN GÜNEY

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğan Nermin Güney, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Iktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Bankacılık kariyerine 2000 yılında Kentbank’ta finansal analist olarak başlamış, ilgili bankada çeşitli bölge müdürlüğü ve şube pazarlama pozisyonlarında rol aldıktan sonra 2002-2003 yılları arasında Anadolubank A.Ş. finansal analiz departmanında görev almıştır. 2003 yılında Oyakbank’ta krediler alanında başladığı görevine 2007 yılından itibaren ING BANK çatısı altında çeşitli tüzel kredi tahsis pozisyonlarında devam etmiş olup, güncel olarak Finansal Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.