KGF heyeti, Hazine destekli KGF kefaletinin hacmini arttıran düzenlemenin hayat geçmesinin en önemli destekçilerinden Mehmet Şimşek’i ziyaret etti.

KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, "Hızlı kredi büyümesinin altındaki en önemli itici güç Kredi Garanti Fonu'dur. KGF, konjonktürel bir çözüm olmayıp, 'yapısal reform' niteliğinde yeni bir finansal araçtır...

Kefalet kurumlarına öncülük eden tek Avrupa kuruluşu Avrupa Kredi Kefalet Kuruluşları Birliği’nin (AECM) 25. Genel Kurulu 1-2 Haziran’da Madrid’de gerçekleştirildi. Birliğe 12 yıldır üye olan Kredi Garanti Fonu da Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, Genel Müdür İsmet Gergerli, Yönetim Kurulu üyeleri Gürsel Baran, Alper Batur ve Murat Kulaksız’ın da yer aldığı geniş bir heyetle Genel Kurul’da Türkiye’yi temsil etti.

250 milyarlık Hazine kaynaklı Kredi Garanti Fonu desteklerinde hacim 200 milyar TL’ye yaklaşırken kefaletlerin detayları da belli olmaya başladı. 

Kredi Garanti Fonu ve Eximbank arasında uygulanan Hazine Destekli Doğrudan Kefalet protokolü sona ermiş olup Hazine Deste kli Kefaletlere ilişkin talepler doğrudan Eximbank’a yapılarak kefalet talepleri diğer bankalarda olduğu gibi Eximbank tarafından Kurumumuza iletilecektir.

Sektör ve bölge ayrımı olmaksızın teminat sorunu yaşayan KOBİ ve KOBİ dışı tüm işletmelere sağladığı kefalet desteği ile finansmana erişimlerini kolaylaştıran Kredi Garanti Fonu 40. şubesini Elazığ’da açtı.

 

‘444 7 543’ Kredi Garanti Fonu Çağrı Merkezi hizmete başladı.

Türkiye’nin her yerinden 444 7 543 (KGF) Çağrı Merkezi aracılığı ile KGF süreçleri hakkında bilgi edinebilirsiniz

Kredi Garanti Fonu heyeti, Ankara Ticaret Borsası Başkanı aynı zamanda KGF Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz’un daveti üzerine ATB Meclis Toplantısı’na katıldı.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Ekonomi Muhabirleri Derneği’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Fon’un işleyişine ilişkin bilgiler veren Gergerli, Fon’un, piyasayı ekonomik anlamda regüle etmek amacıyla kurulduğunu söyledi.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet GERGERLİ’nin ‘Milletler KOBİ’leri kadar zengindir’ makalesi Dünya Gazetesi’nde yayınlandı. Dünya ve Türkiye ekonomisinde KOBİ’lerin önemini anlatan yazının tamamı şöyle;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın işbirliği ile hayata geçirilen, KOBİ’lerin düşük faizli kredi kullanmalarını sağlayacak olan ‘Nefes Kredisi’ projesinde başvurular bugün başladı.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, özel sektöre verilen ve yeni dönemde piyasaya verilmesi planlanan desteklerle ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın daveti üzerine ATO Meclisi’ne katıldı.