KGF 2019 yılında da KOBİ Değer Kredisi kapsamında KOBİ’lere destek olmaya devam ediyor.

Kredi Garanti Fonu 2018 yılında da ihracatçılarımızın finansmana erişiminde en büyük destekçisi olmaya devam etti. Sadece 2018 yılında KGF hem özkaynaklarından sağladığı destekle hem de Hazine kaynaklı destekleriyle ihracatçılarımızın 22 Milyar TL’lik Eximbank ve banka ihracat kredilerine kefalet sağladı.

 Finansmanda inovasyon olarak adlandırılan Nefes Kredisi ‘KOBİ DESTEK KREDİSİ’ olarak yeniden hayata geçiyor.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli’yi beraberindeki heyet ile birlikte ziyaret etti.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KGF'nin 2016 yılının sonunda yeniden yapılandırıldığını belirterek, bu kapsamda reel sektörün uygun vade ve maliyetlerle finansmana erişiminin sağlandığını söyledi.

İşletmelerin daha uygun maliyet ve daha uygun vadelerle finansmana erişimini sağlayan Kredi Garanti Fonu, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile imzalanan son protokolle birlikte 35 Milyar TL’lik yeni kefalet paketini işletmelerin kullanımına açtı.

 

Reel sektörün finansmana erişimini kolaylaştıran Kredi Garanti Fonu; yurt dışından kaynak getirmeye devam ediyor.

 

Geçen yıl KOBİ’lere cansuyu olan Nefes Kredisi Projesi tekrar başlıyor.

 

2017 yılının en önemli ekonomik gelişmelerinden olan Hazine destekli KGF kefaletinde yeni dönem başlıyor.

 

Kredi Garanti Fonu yönetimi yeni işbirlikleri ve görüş alışverişi için Almanya’da bir takım temaslarda bulundu.

 

Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli bu yıl 8'incisi düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi'nde konuştu. Kredi Garanti Fonu'nun sanılanın aksine yeni olmadığını, 1991 yılında kurulmuş 26 yıllık bir kurum olduğunu aktaran Gergerli son dönemde yapılan işlemlerin hacminin artmasıyla daha çok tanınır hale geldiğini kaydetti.

 

Kredi Garanti Fonu Genel Müdür Yardımcısı Caner Teberoğlu 22-28 Eylül tarihinde Bangkok’ta ESCAP (Birleşmiş Milletler Latin Amerika ve Karayipler Ekonomi Komisyonu ), CIFC (Güney Kore Uluslararası Finansal İşbirliği Kurumu Konseyi, ADBI (Asya Kalkınma Bankası Enstitüsü ) ve AFI (Alliance for Financial Inclusion Finansal Erişim Birliği ) tarafından organize edilen ‘ Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Finansmanı Konusunda Çalışma ve Asya Pasifik ve Latin Amerika’da Kalkınma Bankalarının Rolü’ başlıklı  konferansa katılarak Kredi Garanti fonu adına resmi temaslarda bulundu.