Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli ve beraberindeki heyet, 29-30 Nisan 2019 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleştirilen KOBi Finansmanı Konferansı’na katıldı.

Dünya Bankası Grubu’nun, Suudi Arabistan’ın yerel kefalet kuruluşu olan Kafalah Programı ile işbirliği içinde hayata geçirdiği uluslararası konferans kapsamında 650’den fazla temsilcinin katılımıyla 15 ülkeden 38 konuşmacının yer aldığı 7 panel gerçekleştirildi.

2019 Aralık itibarıyla G20 dönem başkanlığını devralacak olan Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen etkinliğe; bankalar ve diğer finans kuruluşları, KOBİ ve finans ile ilgili kamu kuruluşları ile uluslararası finans kurumları katıldı.

KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli’nin de konuşmacı olarak iştirak ettiği konferansta; KOBİ bankacılığında iyi uygulama örnekleri, kefalet kuruluşlarının KOBİ finansmanı ve finansal teknoloji alanındaki rolü, banka dışı finansman yoluyla finansal imkanların genişletilmesi, sermaye yatırımları ve start-up lar, sektörlere özgü finansman modelleri gibi konular gündeme alındı.

Dünya Bankası Grubu Kredi Kefaletleri Uzmanı James Hammersley moderatörlüğünde gerçekleşen panel; Dünya Bankası Grubu Finans Sektörü Kıdemli Uzmanı Pramita Moni Sengupta’nın kefalet kuruluşları ile ilgili G20 prensipleri hakkında yaptığı sunumla başladı. KGF Genel Müdürü İsmet Gergerli, Mısır kefalet kuruluşu olan CGC Egypt’in Genel Müdürü Nagla Bahr ve Suudi Arabistan kefalet kuruluşu olan Kafalah Programı’nın Genel Müdürü Homam Hashem de Türkiye, Mısır ve Suudi Arabistan’daki kefalet programları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.