Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli ile ilgili birim yetkililerinden oluşan heyet, uluslararası boyutta yeni işbirlikleri geliştirme çalışmaları kapsamında Güney Kore’de resmi temaslarda bulundu.

Bir yıl öncesine kadar Dünya kredi garanti kurumlarının lideri konumundaki KODİT, bu sıfatı elinden alan KGF heyetini Güney Kore halkının sıcaklığı ve samimiyetiyle karşıladı. KGF’nin sistemini büyük bir dikkatle inceleyen KODİT Başkanı Hwank Rok, aynı sistemi Güney Kore’de uygulamak için çalışma yapmak istediklerini söyledi. KODİT’in konvansiyel yapısından kaynaklı olarak ağır çalıştığını belirten Rok, artık günümüz şartlarına uygun,  sistemlere dayanan bir değerlendirme ve onay yapısına geçmek istediklerini, bu doğrultuda KGF’nin kendileri için başarılı ve uygun bir örnek olduğunu belirtti.

 

KGF’nin kısa sürede hacmini yükselterek Türkiye ekonomisine sağladığı katkıyı yakından takip ettiklerini belirten Rok, bunun tam anlamıyla bir başarı öyküsü olduğunun altını çizdi. 

KODİT olarak KGF’ye her türlü katkı ve desteği vermeye hazır olduklarını ve Türkiye’ye gelerek işbirliği yapılacak alanlarda çalışmak üzere yerinde incelemelerde bulunacaklarını söyledi.

 

GERGERLİ, GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİLİĞİMİZDE

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Güney Kore temasları kapsamında Seul’deki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Arslan Hakan Okçal’ı ziyaret etti.

 

Ekonomi Bakanlığı Ticari Ateşesi Alper Atilla ile de bir araya gelen Gergerli, iki ülke arasında ticari konularda işbirliğinde bulunmaya hazır olduklarını dile getirdi.